Музей волинської ікони святкує своє двадцятиріччя!
Збірка музею налічує понад три тисячі експонатів. Значна частина їх з’явилася завдяки рятувальним експедиціям, організованим основоположником української мистецтвознавчої науки Павлом Жовтовським. У 1980–1985 роках він працював науковим консультантом експедицій Волинського краєзнавчого музею з виявлення, обліку і збору цінних історичних і мистецьких пам’яток. Тоді від нищення і розкрадання в державному Музейному фонді було врятовано понад тисячу предметів українського сакрального мистецтва XVI–XIX століть.
Найцінніші з них нині представляють лучанам та гостям краю, науковцям самобутню регіональну волинську школу іконопису.Нині у восьми залах — понад сотня пам’яток іконопису, предмети церковної декоративної різьби, металопластики, які представляють різноманітність стилів і творчих манер професійних і народних майстрів, діяльність іконописних осередків Волині, характеризують розвиток волинського малярства XVI—XVIII ст. У музеї також експонуються твори видатного українського іконописця Йова Кондзелевича.
Нині невеличкий колектив, який з моменту утворення очолює заслужений працівник культури Тетяна Єлісеєва, став одним із найавторитетніших українських осередків пошукової і наукової роботи в царині сакрального мистецтва. Тут також постійно проходять тематичні вечори, презентації, зустрічі, концерти камерної музики та духовного співу. Активними стали і обміни виставками з іншими авторитетними музейними закладами, дослідницька робота з колекціонерами, любителями старовини. Під час однієї з них, наприклад, волиняни змогли побачити корону Данила Галицького. Після копіткої дослідницької роботи, в якій було задіяно понад тисяча людей і численні архіви, в тому числі й Ватикану, її відтворив у благородному металі та коштовних каменях меценат і засновник ордену імені цього великого князя Ігор Жук.
Немає коментарів:
Дописати коментар